Villette

Roya Nourizadeh

Villette

Villette

Roya Nourizadeh
E-kirja
17,95 €
Saatavuus: Saatavilla heti, toimitetaan sähköisenä tuotteena sähköpostiin.
Toimituskulut alk 0 €

Tuotetiedot

  • Näytä kaikki
    • Kustantaja Saga Egmont
    • ISBN 9788726605792
    • Tuotekoodi 9788726605792
    • Kirjoittajat Roya Nourizadeh
    • Sarja World Classics
    • Kieli englanti
    • Thema-luokitus Kaunokirjallisuuden klassikot; Elämäkerrallinen kaunokirjallisuus; Kerronnallinen aihe: aikuisuus; Kerronnallinen aihe: rakkaus ja ihmissuhteet
    • Ilmestymispäivä 07.07.2021
    • Vuosi 2021
    • Genretunnus MU; MU; MU; MU
    • Kirjastoluokka 84.5
    • Uusintapainoksen pvm 01.01.2021
    • Kustantajan brändi SAGA Egmont
    • Tuotemuoto Digitaalinen aineisto, ladattava

Tuotekuvaus

When a family catastrophe strikes, Lucy Snowe leaves England to teach English in a small Belgian town. Immediately after arriving in Villette, Lucy is drawn into the town's charm, adventure, and romance. Brontë's characteristic episodes of social challenges, meticulous creation of intimacy, and realism make ‘Villette' a wonderfully passionate and psychological novel. Charlotte Brontë's unromantic view on the world around her, and her outspoken opinions make this novel perfect for fans of Virginia Woolf's ‘Miss Dalloway'.

Tämä tuote kuuluu tuoteryhmiin

Tuotetiedot

  • Näytä kaikki
    • Kustantaja Saga Egmont
    • ISBN 9788726605792
    • Tuotekoodi 9788726605792
    • Kirjoittajat Roya Nourizadeh
    • Sarja World Classics
    • Kieli englanti
    • Thema-luokitus Kaunokirjallisuuden klassikot; Elämäkerrallinen kaunokirjallisuus; Kerronnallinen aihe: aikuisuus; Kerronnallinen aihe: rakkaus ja ihmissuhteet
    • Ilmestymispäivä 07.07.2021
    • Vuosi 2021
    • Genretunnus MU; MU; MU; MU
    • Kirjastoluokka 84.5
    • Uusintapainoksen pvm 01.01.2021
    • Kustantajan brändi SAGA Egmont
    • Tuotemuoto Digitaalinen aineisto, ladattava

Tuotekuvaus

When a family catastrophe strikes, Lucy Snowe leaves England to teach English in a small Belgian town. Immediately after arriving in Villette, Lucy is drawn into the town's charm, adventure, and romance. Brontë's characteristic episodes of social challenges, meticulous creation of intimacy, and realism make ‘Villette' a wonderfully passionate and psychological novel. Charlotte Brontë's unromantic view on the world around her, and her outspoken opinions make this novel perfect for fans of Virginia Woolf's ‘Miss Dalloway'.

Tämä tuote kuuluu tuoteryhmiin

Yhteydenottolomake Oma Suomalainen -tili

Tähdellä merkityt kentät ovat pakollisia.

Hyväksyn, että tietoni tallennetaan viestintää varten. Lue lisää tietosuojaselosteesta.