A Holy Terror

Ambrose Bierce

A Holy Terror

A Holy Terror

Ambrose Bierce
E-kirja
2,95 €
Saatavuus: Saatavilla heti, toimitetaan sähköisenä tuotteena sähköpostiin.
Toimituskulut alk 0 €

Tuotetiedot

  • Näytä kaikki
    • Kustantaja Saga Egmont
    • ISBN 9788726701098
    • Tuotekoodi 9788726701098
    • Kirjoittajat Ambrose Bierce
    • Kieli englanti
    • Thema-luokitus Kaunokirjallisuuden klassikot; Kepeä rikoskirjallisuus; Klassiset kauhu- ja kummitustarinat; Kerronnallinen aihe: rakkaus ja ihmissuhteet
    • Ilmestymispäivä 05.07.2021
    • Vuosi 2021
    • Genretunnus MU; JA; KA; MU
    • Kirjastoluokka 84.5
    • Uusintapainoksen pvm 01.01.2021
    • Kustantajan brändi SAGA Egmont
    • Tuotemuoto Digitaalinen aineisto, ladattava
    • Tuotemuodon lisätiedot Digitaalinen aineisto, ladattava, EPUB, EPUB 3.0

Tuotekuvaus

Buried treasure. An abandoned cemetery. An inexperienced gravedigger. What could go wrong? When Jefferson Doman learns of a generous treasure left by an old friend, he locates the supposed burial site - the grave of a mysterious woman named Scarry. As he begins to dig, he uncovers much more than just treasure. Ambrose Bierce's ‘A Holy Terror' follows the misadventures of Jefferson Doman and the bizarre, disturbing, and inexplicable things that he encounters along the way. Sparing descriptions, a fast pace, and an irresistible mystery make this story unmissable for fans of Jack London, Mark Twain, and H.P Lovecraft.

Tämä tuote kuuluu tuoteryhmiin

Tuotetiedot

  • Näytä kaikki
    • Kustantaja Saga Egmont
    • ISBN 9788726701098
    • Tuotekoodi 9788726701098
    • Kirjoittajat Ambrose Bierce
    • Kieli englanti
    • Thema-luokitus Kaunokirjallisuuden klassikot; Kepeä rikoskirjallisuus; Klassiset kauhu- ja kummitustarinat; Kerronnallinen aihe: rakkaus ja ihmissuhteet
    • Ilmestymispäivä 05.07.2021
    • Vuosi 2021
    • Genretunnus MU; JA; KA; MU
    • Kirjastoluokka 84.5
    • Uusintapainoksen pvm 01.01.2021
    • Kustantajan brändi SAGA Egmont
    • Tuotemuoto Digitaalinen aineisto, ladattava
    • Tuotemuodon lisätiedot Digitaalinen aineisto, ladattava, EPUB, EPUB 3.0

Tuotekuvaus

Buried treasure. An abandoned cemetery. An inexperienced gravedigger. What could go wrong? When Jefferson Doman learns of a generous treasure left by an old friend, he locates the supposed burial site - the grave of a mysterious woman named Scarry. As he begins to dig, he uncovers much more than just treasure. Ambrose Bierce's ‘A Holy Terror' follows the misadventures of Jefferson Doman and the bizarre, disturbing, and inexplicable things that he encounters along the way. Sparing descriptions, a fast pace, and an irresistible mystery make this story unmissable for fans of Jack London, Mark Twain, and H.P Lovecraft.

Tämä tuote kuuluu tuoteryhmiin

Yhteydenottolomake Oma Suomalainen -tili

Tähdellä merkityt kentät ovat pakollisia.

Hyväksyn, että tietoni tallennetaan viestintää varten. Lue lisää tietosuojaselosteesta.